15.01.2018

Дитяча істерика: інструкція для батьків

Напевно всім нам колись доводилося бачити випадки, коли дитина посеред вулиці або в магазині раптом починав падати на землю, кричати і стукати руками і ногами. Це прояв дитячої істерики, яке може статися несподівано для самих батьків, і без адекватної на те причини. З подібним станом не так-то просто впоратися, так як звичайне співчуття може викликати лише посилення емоцій. Як поводитися, якщо твоя дитина впала в істерику?

 

Що таке істерика?

 

Істеричний стан передбачає собою розбурханий стан нервової системи, що супроводжується плачем, а іноді навіть блювотою, запамороченням або непритомністю. Дитяча істерика – це завжди спосіб залучення до себе уваги, до кінця не усвідомлений самим малюком. Істерика може бути методом маніпуляцій і спроб змусити дорослих робити те, що хоче дитина. Самопереконання і багата дитяча уява доводить ситуацію до того, що дитина може навіть імітувати свідомість або серцевий напад.

 

З істерикою потрібно боротися з самого дитинства

 

Звичка отримувати бажане за допомогою розігрування сцен на публіку з роками тільки більше закріплюється, особливо, якщо дитина бачить дієвість даного способу. А між тим, натужні сльози і показова істерика шкідливі не тільки для нервів оточуючих, але і для здоров’я самої людини. У момент істерики тиск в судинах головного мозку сильно і різко зростає, що підвищує ризик виникнення інсульту або інших захворювань. Крім того, потураючи дитячим маніпуляціям, ти ризикуєш втратити авторитет дорослого в їх очах, і тоді тобі доведеться туго, адже яка дитина буде слухатися того, кого не поважає?

 

Як поводитися під час дитячої істерики

 

Боротьбу з істерикою, як методом отримання бажаного, потрібно починати з самого першого прояву. Якщо один раз малюк закатає істерику, і ти почнеш метушитися навколо нього і намагатися догодити, то ти ризикуєш закріпити таку поведінку на довгі роки. Потрапивши в подібну ситуацію, тобі доведеться проявити все своє розуміння того, що відбувається, і знайти відповідні слова, щоб малюк тебе почув.

\

Намагайся при розмові з дитиною в істериці, дотримуватись деяких правил:

 

·        Зберігай спокій. Хоч це і вкрай важко, тим не менш, батьківська відповідна істерика тільки посилить ситуацію, також, як і спроби серйозно і логічно поговорити з дитиною.

·        Обговорювати ситуацію краще через деякий час, коли малюк вже зовсім заспокоївся.

·        Постарайся зрозуміти, з чого починається істерика, і використовувати цю ж причину для її завершення.

·        Якщо причиною істерики малюка послужила його бурхлива фантазія, постарайся відвернути його увагу розповіддю про нього ж, в якому він герой, у якого все виходить.

 

·        Якщо малюк прагне бути в центрі уваги, то покажи йому, що він уже своєї мети добився і далі продовжувати спектакль безглуздо.

Телефон: ( 0251)  5-33-56

Адреса :  63640

           с. Семенівка

вул. Центральна, буд. 32

Шевченківського району

          Харківської області

 

e-mail:  lengrin@ukr.net

Сайт: http://guravlik2006.jimdo.com